Dış Gebelik BelirtileriDış gebeliğin henüz tüpte hasara yol açmadığı, karın içine kanamanın olmadığı erken dönemdeki yakınmalar çok belirgin değildir. Hiç bir yakınma da olmayabilir.

Bununla birlikte alt karın bölgesinde ağrı, kasıkta tek taraflı ağrı, bir adet rötarı sonrasında lekelenme tarzındaki vaginal kanamalar, göğüslerde hassasiyet ve bulantı hissi sıklıkla rastlanılan şikayetlerdir.

Dış gebelik tanısı konamadan, karın içine kanama başlamışsa bu bulgulara ilaveten; alt karın bölgesinde ani ve şiddetli bazen omuza vuran bir ağrı ile tansiyon düşmesine bağlı baygınlık hissi ortaya çıkar.

Dış Gebelik Belirtileri

Dış gebelik en sıklıkla düşükler (abortus) ile karışmaktadır. Çünkü abortuslarda da adet gecikmesi sonrasında kasıklarda ağrı ve kanama şikayetleri bulunmaktadır.

Ayırıcı tanıda akut apandisit, over torsiyonu ve bir takım barsak hastalıkları gibi durumlar da düşünülmelidir.

Aşağıdaki tanı yöntemleri ile ayırt edilebilmektedir.

Yayınlanma Tarihi : 24.01.2013 19:26:27

Dış Gebelik Belirtileri Yorumları
İsminiz 
Yorumunuz 
Güvenlik 
 Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
   

9 Yorum Yapılmış "Dış Gebelik Belirtileri"

Gulistan

Cevap Sayısı: 0
528 dis gebemiym

2018-05-06 / Kullanıcı oyu: 4,5

Damla bildirici

Cevap Sayısı: 0
Tüp bebek yaptırdım 3.haftam degerlerim normal cıktı hamilesin dedi doktor ben genede dış gebelik korkum var belirti olarak ne yaşayabilirim

2017-08-19 / Kullanıcı oyu: 4,5

Fatma

Cevap Sayısı: 0
9gün oldu hastanedeyim dış gebeligim var ve çok korkuyorum

2017-05-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

nazmiye

Cevap Sayısı: 0
merhaba hocam ben 6 yıllık evliyim ve daha önce 5kez düşük yaşadım şu an 6.ya hamileyim ilk betam 145.8 çıktı 2. 278.8 3.biraz vahimdi az bişiy pembemsi bir kanama yaşadım doktorum bana göbekten iğne verdi kullandım ve kanamam durdu ama 3gün sora beta için yine çağırdı şu an kanamam olmamasına rağmen betam 223.3 çıktı iğnemi bırakmam gerektiğini vede gitmesi gerektiğini söledi ama ne ağrım nede kanamam var çok çelişkiliyim bu beta yükselme şansı olabilirmi iğnelerime devam edeyimmi yoksa doktorumun dediği gbi bırakayım gitsinmi ne olur acil cevap çok üzülüyorum ben :(

2014-06-20 / Kullanıcı oyu: 4,5

tuba

Cevap Sayısı: 0
ben dış gebelik oldum sol yumurtalım ve tüpüm alındı bırsene önce yine 15 gün günüm geçti ama kanda gebelik çıkmıyor ne yapmam lazım

2014-04-21 / Kullanıcı oyu: 4,5

ece ister

Cevap Sayısı: 0
İKİ TÜP DE ALINDIKTAN SONRA DIŞ GEBELİK YİNE DE OLUŞABİLİR Mİ HOCAM?

2014-02-11 / Kullanıcı oyu: 4,5

birsen

Cevap Sayısı: 0
beta hcg 18.69 çıktı karın ağrısı kasık ağrısı var dış gebelikmi adte olmadım

2013-04-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

dilek

Cevap Sayısı: 0
Ben yeni dusuk yaptim ve dis qebelik old.icin Doktorum iqne yapti ve sonlandiridi Suan hazirana kadar korunmami soyledi ama nedeni nedir Bunun merak ediorum bunu

2013-04-13 / Kullanıcı oyu: 4,5

Admin

Cevap Sayısı: 0
Dış Gebelik Belirtileri hakkında siz ne düşünüyorsunuz. Lütfen düşüncelerinizi bizimle ve diğer kullanıcılar ile paylaşın, Dış Gebelik Belirtileri konusunu geliştirmemize ve en doğru bilgileri sunmamıza yardımcı olun.

2013-01-28 / Kullanıcı oyu: 4,5

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Dış Gebelik, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Haziran - 2018